
Agenda Calypso Theater
29 januari 2025 om 15:30 RecreatieWIJK BIJ DUURSTEDE Kom naar het theater voor mooie voorstellingen en films.
FILMHUIS: SMALL THINGS LIKE THESE - donderdag 30 januari, 20.00 uur. Gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Claire Keegan. De toegewijde vader en kolenhandelaar Bill Furlong leeft in het Ierland van de jaren 80. Op een dag verneemt hij de schokkende waarheid achter de Magdalena Wasserijen die opvang bieden voor zogenaamde gevallen vrouwen en die onder het bewind zijn van de katholieke kerk. Bill zelf stuit ook op harde waarheden over zijn persoonlijke leven.
SYA – A BRIGHT STARRY NIGHT, PART II - vrijdag 31 januari, 20.30 uur. SYA nodigt u in het koudste jaargetijde uit voor een warme avond met veel muziek, als zat u bij hen thuis met een drankje op de bank bij het knisperende haardvuur. Amanda, Daphne en Yvonne nemen u mee in de ultieme wintersfeer. Naast persoonlijk repertoire klinken pareltjes als Vincent (Starry, Starry Night) van Don McLean, Don’t Stop van Fleetwood Mac en Guinnevere van Crosby, Stills & Nash. A Bright Starry Night, Part II is een verrukkelijk luisterconcert dat je verwarmt tijdens de lange winternacht.
NIET SCHIETEN! – HET HOOGTEPUNT - zaterdag 1 februari, 20.30 uur. Niet Schieten! wil graag op het hoogtepunt stoppen en dat moment lijkt nu toch echt aangebroken. Eruit met een knal en jij kunt daar bij zijn. Terwijl de wereld beeft, trilt en zweet, willen zij jou nog één keer onbekommerd laten huilen van het lachen. Deze voorstelling is vrijwel uitverkocht.
FAMILIEVOORSTELLING: GEWOON ZOALS JE BENT - zondag 2 februari, 11.00 uur. Kleine Snuf kan niet in de rij lopen, er is ook zoveel te zien! In de beeldende theatervoorstelling word je meegenomen in de belevingswereld van het kleine olifantje terwijl hij steeds maar weer wordt teruggefloten: “In de rij, Kleine Snuf!”. Maar Snuf is lekker eigenwijs en doet het anders: hij mag er zijn, gewoon zoals hij is. Deze voorstelling is vrijwel uitverkocht.
FILMHUIS: MEMORIAS DE UN CUERPO ARDE - dinsdag 4 februari, 20.00 uur. Terwijl ze opgroeiden in een repressief tijdperk waarin seksualiteit een taboe was, ontwikkelden de 68-jarige Ana, 69-jarige Patricia en 71-jarige Mayela hun begrip van wat het betekent om een vrouw te zijn op basis van onuitgesproken regels en impliciete verwachtingen. Nu durven ze er openlijk over te praten. De herinneringen, geheimen en verlangens van de drie zijn op een poëtische manier met elkaar verweven: terwijl de vrouwen hunverhalen buiten beeld vertellen, vullen ze het lichaam van een andere vrouw van hun generatie die hun leven incarneert.
MARTIJN CRINS – HÈ FIJN (try-out) - donderdag 6 februari, 20.30 uur. In zijn tweede programma Hè Fijn gaat Martijn Crins de strijd aan met zijn driften. Eerlijk, brutaal en volslagen eigenzinnig kijkt hij eens stevig in de dooie hoek van ons bestaan. Een ode aan de ploeterende mens. De Theaterkrant over zijn eerste programma: ‘geslaagd debuutprogramma Mesthoop…zowel bijzonder vermakelijk als verfijnd emotioneel…in het rijtje met Theo Maassen en Ronald Goedemondt: fel, beweeglijk, associatief, en niet te beroerd om in de onderbuik van het publiek en van hemzelf te poeren…een complete, veelzijdige cabaretier.’
THE BASILY GIPSY BAND – GIPSY PARTY - zaterdag 8 februari, 20.30 uur. In ‘Gipsy Party’ laat The Basily Gipsy Band u, naast hun diverse muziekstijlen, ook kennis maken met de cultuur van de zigeuners, maar ook het reizen, het leven, de feesten, de taal, het verdriet, hun roots, de passie en sommige dingen die ze los moeten laten komen aan bod. De gipsy-jazz formatie Basily laat de tijden van Django Reinhardt en Stéphane Grappelli herleven. Tegenwoordig heeft The Basily Gipsy Band een geheel eigen identiteit met traditionele Balkanmuziek en Spaanse zigeunerinvloeden ontwikkeld. Door de ontwapenende podiumpresentatie en de gedreven uitstraling weten de muzikanten hun publiek keer op keer in vervoering te brengen.
Kijk voor het volledige programma op de website www.calypsotheater.nl. Calypso Theater, Markt 4, Wijk bij Duurstede.














