
Koningsspelen op alledrie de basisscholen in Odijk
25 april 2023 om 14:30 OnderwijsODIJK Donderdag stroomt het Singelpark Odijk weer volledig vol met in oranje geklede Odijkers. Maar vrijdag kleurde het dorp ook al deels oranje vanwege de Koningsspelen op alle drie de basisscholen. Net als vorig jaar besloten ook dit jaar de Bongerd, de Vonk en Beurthonk dit gezamenlijk te organiseren. Na een Koninklijk ontbijt werden de Koningsspelen door alle leerlingen op hun gemeenschappelijke achterplein geopend middels de ‘ziggzagg’ van Kinderen voor Kinderen. Deze dans werd al eerder als voorbereiding in iedere klas ingestudeerd.
,,In 2013 zijn de Koningsspelen voor het eerst georganiseerd in het kader van de inhuldiging van Koning Willem-Alexander met als doel kinderen in het primaire onderwijs en hun ouders te laten zien dat samen goed ontbijten en actief bewegen belangrijk, maar vooral ook heel leuk is. Hoe mooi dat de drie scholen dit ook sámen uitdragen naar alle basisschoolleerlingen van Odijk!”, vertelt leerkracht Heidi van den Brink van Beurthonk. ,,Het was een gezellige en sportieve dag die op twee locaties binnen het dorp plaatsvond.”
De groepen 1 t/m 4 waren te vinden in en rondom de Lindenhof. Hier speelden zij spelletjes zoals boter-kaas-en-eieren, bowlen/kegelen en lintjesroof. De groepen 5 t/m 8 waren actief op de sportvelden van S.V. Odijk. Deze leerlingen werkten zich met veel plezier in het zweet tijdens onder andere potjes voetbal, rugby, slagbal en trefbal.
,,Hierna mochten alle leerlingen moe maar voldaan gaan genieten van een welverdiende meivakantie. Op naar Koningsdag!”














