
Plannen voor appartementen Rijnzichtlaan Bunnik zijn nog niet helemaal duidelijk
1 juni 2026 om 19:00 NieuwbouwBUNNIK Ontwikkelaar NCB Projectrealisatie heeft al verschillende plannen gepresenteerd aan de gemeente Bunnik voor de bouw van appartementen aan de Rijnzichtlaan. Op dit moment wordt gewerkt aan een ontwerp met sociale huurwoningen daarin. NCB Projectrealisatie hoopt in 2027 te kunnen bouwen.
door Agnes Krijnen
In het pand aan de Rijnzichtlaan 28 en 30 zat vroeger een garagebedrijf met pompstation. Op dit moment wordt het gebouw tijdelijk gebruikt voor de opvang van mensen uit Oekraïne. Dat blijft in ieder geval zo tot het einde van dit jaar, aldus de projectontwikkelaar.
GEEN POLITIEKE STEUN
Volgens het eerste ontwerp in 2022 wilde NCB 24 betaalbare koopappartementen realiseren, gericht op starters. Rogier van Spengen, projectontwikkelaar: ,,Na gesprekken met omwonenden hebben we het plan afgeschaald naar 20 appartementen. Voor dit plan was uiteindelijk niet genoeg steun in de politiek, omdat er geen sociale huurwoningen in zaten.”
NCB ontwikkelt ook appartementen aan de Krommerijnstraat en probeerde beide projecten te combineren. Van Spengen: ,,Het idee was om vooral (80%) sociale koopwoningen te bouwen voor starters uit Bunnik (woningen onder de € 305.000,-) en 20% vrije sector koopwoningen. Ook hiervoor bleek uiteindelijk onvoldoende politieke steun.”
SOCIALE HUURWONINGEN
Daarom kijkt Van Spengen met zijn collega’s nu of het mogelijk is om toch sociale huurwoningen toe te voegen. ,,Dat loopt nog en hierover zijn we nog in gesprek met alle betrokken partijen. We hopen dit jaar de officiële procedures voor de plannen aan de Rijnzichtlaan en de Krommerijnstraat te starten/vervolgen. Wanneer alles haalbaar blijkt, hopen we in 2027 met de bouw te beginnen.”
Voordat dit gebeurt, zal NCB zeker eerst weer in gesprek gaan met omwonenden.














