Afbeelding
Gemeente Bunnik

Werken aan het landschap van Bunnik

15 maart 2026 om 15:45 Natuur en milieu

BUNNIK De afgelopen vier jaar is er hard gewerkt aan een plan voor ons landschap. Het doel? Zorgen dat de natuur net zo hard meegroeit als onze dorpen, aldus de gemeente Bunnik. Nu is het zover: er ligt een handtekening onder een afspraak voor de komende tien jaar voor het Kromme Rijn Linie Landschap (KRLL). ,,We zijn wel klaar met praten over plannen. We gaan nu echt buiten aan de slag voor een mooier Bunnik”, legt wethouder Hilde de Groot uit.

SAMENWERKEN VOOR MEER RESULTAAT

,,Gemeente Bunnik: ,,Bunnik gaat de komende jaren groeien. Er komen veel nieuwe woningen bij; we gaan van ruim zesduizend naar bijna tienduizend huizen. Maar die nieuwe inwoners willen ook ergens kunnen wandelen, fietsen en ontspannen. Maar ook de natuur zelf heeft versterking nodig om betere leefgebieden voor bijvoorbeeld hazen, vossen en vlinders te bieden. En we hebben in de toekomst meer plekken nodig om overtollig water te bergen. Omdat natuur zich niet houdt aan gemeentegrenzen, werkt Bunnik nauw samen met de provincie en het waterschap binnen het programma Groen Groeit Mee (GGM).

Door deze samenwerking is er nu een belangrijke financiële impuls vanuit het Rijk beschikbaar voor ons landschap. Hiermee kunnen we de komende tien jaar projecten uitvoeren binnen het Kromme Rijn Linie Landschap (KRLL) die we als gemeente alleen nooit op deze schaal hadden kunnen bekostigen.”

WANNEER GAAT DE EERSTE SCHOP DE GROND IN?

Veel inwoners vragen zich af wanneer de plannen zichtbaar worden. ,,De plannen voor het KRLL worden momenteel achter de schermen voorbereid”, legt Hilde uit. ,,Op termijn zullen de eerste stappen van dit proces ook buiten zichtbaar zijn, zoals in de Vlowijkerpolder.”

De uitvoering van het KRLL begint op verschillende plekken in onze gemeente. Voor de wethouder zijn dit de locaties waar inwoners de resultaten van de afgelopen jaren het eerst gaan zien:

De Vlowijkerpolder: Deze polder ligt vlak bij de nieuwe woonwijk De Kersenweide. Hier maken we nieuwe natuur en zorgen we dat het water beter weg kan. Ook komen er mooie paden voor een wandeling in de buurt.
Fort Vechten:  Dit is een van de belangrijkste plekken in onze gemeente waar historie en ontspanning samenkomen. We gaan de verbindingen verbeteren, zodat men vanuit de kernen makkelijker het gebied in loopt of fietst. De cultuurhistorische verdediging met water, de tankgracht wordt weer zichtbaar en samen met de betrokken partijen willen we zorgen dat er meer te doen en te beleven is op het Fort van de waterlinie en het Romeins Castellum, die beiden daar aanwezig zijn.

EEN PERSOONLIJKE FAVORIET

Op de vraag wat haar eigen favoriete plek is, vindt Hilde het lastig kiezen. ,,Maar de Vlowijkerpolder is heel bijzonder”. geeft ze toe. ,,Het laat precies zien waar we met Groen Groeit Mee voor staan: nieuwe woningen bouwen en tegelijkertijd het landschap verbeteren voor mens en dier.”

Hilde sluit af met een persoonlijke belofte: ,,Mijn doel is dat Bunnik een plek blijft waar we niet alleen wonen, maar waar we ook echt kunnen ademhalen. Door nu deze keuzes te maken voor ons landschap, zorgen we ervoor dat de tuin van Bunnik ook voor onze kinderen en kleinkinderen net zo groen en waardevol blijft als hij nu is.”

GEZAMENLIJKE VERANTWOORDELIJKHEID

Dit artikel sluit aan bij de regionale ambitie om groei en natuur met elkaar in balans te brengen. Meer hierover is te lezen in het interview met Linda Voortman (wethouder gemeente Utrecht) en Hilde de Groot (wethouder gemeente Bunnik). Hierin gaan zij dieper in op de ambities van Groen Groeit Mee en hoe zij als buren samenwerken aan de gezamenlijke verantwoordelijkheid voor een groen buitengebied.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie