
Natuurwerkdag op 31 oktober en 1 november: vijftig mooie natuurklussen
27 oktober 2025 om 16:45 Natuur en milieuREGIO Op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november kan iedereen zijn handen weer uit de mouwen steken in de natuur. Dit weekend vindt namelijk de 25e Natuurwerkdag plaats. In dorpen en steden in de provincie Utrecht is er keus genoeg. Op wel vijftig plekken kun je de natuur een handje komen helpen.
De Natuurwerkdag is het grootste, groene vrijwilligersevenement van het land, elk eerste weekend van november. Meedoen betekent dat je je inzet voor de natuur in je eigen omgeving en hier ook nog eens meer over te weten komt. In de provincie Utrecht zijn zo’n 150 vrijwilligersgroepen wekelijks in de natuur in actie. Tijdens de Natuurwerkdag kunnen deelnemers kennismaken met deze groepen en dit werk. En misschien bevalt dit wel wel zo goed, dat zich nieuwe vrijwilligers aanmelden.
VOOR JONG EN OUD
De klussen op de Natuurwerkdag zijn divers; van de hei opschonen, tot snoeien, knotten, bollen planten en poelen schonen. Veel klussen zijn ook geschikt voor kinderen. Denk bijvoorbeeld aan het bouwen van inectenhotels of egelhuisjes, het planten van bollen of het maken van takkenrillen. Bij elke klus zijn er begeleiders aanwezig die uitleg geven over het werk.
Natuurklussen per dorp en stad:
Bunnik
- Aan de slag op fort bij Rijnauwen
Cothen
- Aan de slag op landgoed Rhijnestein
‘t Goy
- Wilgen knotten langs de slotgracht van kasteel Ten Goye
Langbroek
- Wilgen knotten op landgoed Het Lange Broek Langbroek- Fforrest op Landgoed Sandenburg
Schalkwijk
- Helpen op het Klompenpad KIDS
Wijk bij Duurstede
- Groene inrichting leefomgeving op kinderboerderij
Meer info: www.natuurwerkdag.nl.












