
Jong Nederland Werkhoven gaat weer van start
22 september 2026 om 16:16 MaatschappelijkWERKHOVEN Jong Nederland Werkhoven zet zich in voor de jeugd van Werkhoven en omstreken door het organiseren van verbinding en plezier in de vorm van sport, spel en creativiteit. Het seizoen gaat per 5 oktober weer van start.
Bij Jong Nederland Werkhoven is het zelden stil. Iedere avond worden er ‘clubavonden’ gegeven in het eigen gebouw achter de gymzaal van MFA het Kwartier in Werkhoven. Tijdens een clubavond komt een groep kinderen van dezelfde leeftijdsgroep samen, en zorgt de leiding (Jong Nederland Werkhoven telt ongeveer 50 vrijwilligers) voor een avond sport, spel en creativiteit.
Daarnaast worden er verschillende jaarlijkse activiteiten georganiseerd, zoals met Kerst of de Sport en Speldag.
De eerste week van de zomervakantie is standaard geblokt voor het zomerkamp, waarbij de kinderen afreizen naar een blokhut of kampeerterrein voor een week vol lol en feest.
Kinderen vanaf de leeftijd van 8 jaar (basisschool groep 5) kunnen lid worden. Jong Nederland fungeert als een verbindende factor in het dorp. Door de jaren heen blijven de leeftijdsgenoten wekelijks samenkomen, ongeacht de keuze voor de middelbare school. Wanneer de kinderen de leeftijd van 17 bereiken, zetten ze de eerste stappen als vrijwilliger, beter bekend als de term ‘leiding’ en komen ze zelf voor een groep te staan. Zo is Jong Nederland een plek vóór jongeren, dóór jongeren.
Enthousiast geworden? Iedereen is welkom! De uitnodigingen zijn al rondgebracht, maar de (ouders van) kinderen die graag kennis willen maken met Jong Nederland kunnen een mail sturen naar jongnederlandwerkhoven@
![]()
Leiding Jong Nederland















