Mevrouw van der Toorn, wethouder d'Hondt en Martine de Witte van de maaltijdservice vieren de 25.000e maaltijd.
Mevrouw van der Toorn, wethouder d'Hondt en Martine de Witte van de maaltijdservice vieren de 25.000e maaltijd. Lia van der Heijden

25.000e maaltijd Maaltijdmaatje: ‘Het is allemaal goed geregeld’

20 december 2024 om 14:30 Maatschappelijk

BUNNIK Het was woensdag een feestelijke dag voor mevrouw Jenny van der Toorn-Schutte, zij ontving de 25.000e maaltijd van ‘Maaltijdmaatje’ uit handen van Wethouder Julie d’Hondt. Janny van Vulpen van de SAB (Senioren Activiteiten Bunnik) verraste haar met een mooie bos bloemen. Voor mevrouw van der Toorn betekende al deze drukte een gezellige afwisseling in haar bestaan, ze genoot van alle aandacht. Jenny: ,,Ik ben heel blij met de maaltijdservice, het eten is erg goed en er wordt met al je wensen rekening gehouden. Bovendien kan ik altijd kiezen uit twee menu’s, het is allemaal goed geregeld.”

door Lia van der Heijden

De 90-jarige mevrouw van der Toorn woont in appartementencomplex de Gaarde. Zij werkt nog vijftien uur per week aan haar lesmethode voor anderstaligen. Haar werk voor de uitgeverij houdt haar actief en doet ze met plezier. Twee jaar geleden ontving ze nog een lintje van burgemeester Van Bennekom voor het ontwikkelen van haar taalmethode. Van den Toorn: ,,Ik ben blij dat ik het nog kan doen, ik kan putten uit mijn praktijkervaring. Ook al ben ik 90, ik voel me geen 90 en het is goed om bezig te blijven.”

Ik kan wel schrijven, maar niet koken

Jenny van der Toorn maakt al een paar jaar gebruik van ‘Maaltijdmaatje’. Acht jaar geleden overleed haar man, hij ging vroeg met pensioen en kookte sinds zijn pensionering dagelijks. Het verlies van haar man is nog steeds een groot gemis, maar ze zit niet bij de pakken neer. ,,Eigenlijk ben ik dus een beetje verwend”, vertelt Van der Toorn, ,,en ik kan wel schrijven, maar niet koken.” 

In de krant las ze over de maaltijdservice. Op werkdagen wordt er dagelijks een warme, vers klaargemaakte maaltijd bezorgd door vrijwilligers. De maaltijden worden in Cothen bereid door Gerard en Martine de Witte van Catering ‘de Witte’. Vanuit Cothen worden de warme maaltijden in speciale dozen naar  Odijk en Bunnik gebracht en daar overgenomen door vrijwillige maaltijdbezorgers. Deze bezorgers rijden twee routes in Bunnik en  bezorgen zo’n 30 á 35 maaltijden per keer. Zij hebben tijd om ook even een praatje te maken met de cliënten en vervullen op deze manier een belangrijke functie. Het zijn voornamelijk ouderen die gebruik maken van de maaltijdservice en op deze manier komt er iedere werkdag iemand aan de deur die zo nodig actie kan ondernemen wanneer er iets niet goed gaat met de bewoner. 

PRAKTISCHE ONDERSTEUNING

Jannie van Vulpen, ook aanwezig namens de SAB benadrukt het belang van Maaltijdmaatje: ,,De samenleving vergrijst. We zien dat senioren steeds langer thuis wonen. Een maaltijdservice aan huis in samenwerking met Maaltijdservice Krommerijnstreek is een prachtig voorbeeld van praktische ondersteuning door en voor ouderen.”

Maaltijdmaatje bestaat ondertussen al ruim vier jaar en de vraag neemt nog steeds toe. Henk van de Hoef merkte destijds dat er behoefte was aan versbereide maaltijden voor ouderen en legde contact met Martine de Witte. In coronatijd slaagde hij er in het project van de grond te krijgen, hoewel dat bepaald niet makkelijk was. Henk zette door en hij verzamelde een groep enthousiaste vrijwilligers die zeer solidair zijn. Wanneer één van hen uitvalt door bijvoorbeeld ziekte neemt één van de anderen de bezorging zonder problemen over. Henk: ,,Volgend jaar vieren we ons eerste lustrum daar gaan we zeker aandacht aan schenken.”

Jenny van der Toorn is ondertussen blij met haar zuurkool, die zal zeker smaken met dit weer. Zij is heel tevreden over Maaltijdmaatje, de organisatie en het dagelijkse contact met de vrijwilligers. Zij is zeker niet de enige die geniet van de lekkere maaltijden, bereid door kok Gerard de Witte.

Meer info: www.maaltijdservicekrommerijnstreek.nl.

Mevr. Jenny van der Toorn-Schutte ontvangt de 25.000e maaltijd van 'Maaltijdmaatje' uit handen van wethouder Julie d'Hondt.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie