
Spannende voorleeswedstrijd Anne Frankschool: Lieve kampioen
16 oktober 2022 om 10:45 OverigBUNNIK Zoals elk jaar doet de Anne Frankschool ook dit jaar weer mee met de Nationale Voorleeswedstrijd. De Nationale Voorleeswedstrijd is een jaarlijkse wedstrijd voor de groepen 7 en 8 van de basisschool. Na voorleeswedstrijden op basisscholen, in plaatselijke en in regionale rondes, strijden 12 provinciale kampioenen om de titel De Nationale Voorleeskampioen.
,,De schoolronde was deze keer extra bijzonder, omdat deze in de bibliotheek van Kunstenhuis Idea plaatsvond. Dit gaf natuurlijk extra veel sfeer aan de wedstrijd. Omringd door boeken lazen de 6 groepswinnaars voor aan alle kinderen uit de bovenbouw. Er werd geluisterd naar verhalen uit onder andere Matilda en Silvester”, vertelt leerkracht Edine Oosterhof. Na een spannende strijd is Lieve gekozen als voorleeskampioen van de Anne Frankschool. Zij zal de school vertegenwoordigen tijdens de regionale ronde die in het voorjaar gehouden wordt.
INTENSIEVE SAMENWERKING Dat de voorleeswedstrijd plaatsvond in de Bunnikse bieb is het resultaat van een intensieve samenwerking die sinds kort is opgestart tussen de bibliotheek van Kunstenhuis Idea en de Anne Frankschool en Camminghaschool. Op de momenten dat de bibliotheek gesloten is, mogen de scholen gebruik maken van deze ruimte. Hierdoor kunnen de kinderen vaker boeken lenen in de bieb en kunnen activiteiten als boekenbeurten of leeslessen in de bibliotheek worden gehouden. De bibliotheek en de scholen werken op deze manier samen aan meer leesplezier.













