Van links naar rechts: Sander Heinsman (voorzitter Raad van Bestuur Portaal), Hilde de Groot (wethouder gemeente Bunnik), Daniel Innemee (Procesmanager Rijksvastgoedbedrijf) en Rob van Muilekom (gedeputeerde wonen Provincie Utrecht).
Van links naar rechts: Sander Heinsman (voorzitter Raad van Bestuur Portaal), Hilde de Groot (wethouder gemeente Bunnik), Daniel Innemee (Procesmanager Rijksvastgoedbedrijf) en Rob van Muilekom (gedeputeerde wonen Provincie Utrecht). Geerke Vermeulen

Heien flexwoningen in Odijk aangegrepen voor officieel moment bekrachtigen Regiodeal

1 februari 2024 om 11:04 Nieuwbouw

ODIJK Het hele dorp heeft deze week gemerkt dat de heipalen voor de flexwoningen voor het gemeentehuis in Odijk de grond in gaan. De 48e paal werd als symbool gebruikt, omdat er 48 woningen komen. Wethouder Hilde de Groot, gedeputeerde van de provincie Rob van Muilekom, voorzitter van de Raad van Bestuur van verhuurder Portaal en Daniel Innemee, vanuit het Rijksvastgoedbedrijf kwamen donderdag bij elkaar om de samenwerking in dit project te bekrachtigen en samen op de foto te gaan.

door Agnes Krijnen

De 48 flexwoningen zijn bedoeld om op korte termijn iets te doen aan het tekort aan woningen in de gemeente, in de provincie en eigenlijk in het hele land. Alleen door de medewerking van alle partijen is bouwen op deze korte termijn mogelijk. De Regiodeal Flexwonen werd opgezet om lange procedures in te korten, zodat er echt snel iets kon gebeuren. Ook kwam er geld van het Rijk en kocht het ministerie zelf flexwoningen in. Afgesproken werd in de hele provincie 1500 flexwoningen neer te zetten.  

WONINGVERDELING

Op het grasveld voor het gemeentehuis in Odijk worden 48 flexwoningen gerealiseerd. Wethouder de Groot: ,,In de gemeente Bunnik staan ruim 3.300 mensen ingeschreven als woningzoekende. Deze flexwoningen bieden uitkomst voor het snel kunnen huisvesten van de verschillende woningzoekenden. Zo worden er 24 woningen toegewezen aan inwoners uit Bunnik, Odijk en Werkhoven en dan vooral aan jongeren. De andere 24 woningen zijn voor (dreigend) dak- en thuisloze inwoners (bijv. bij scheiding), statushouders en mensen die uitstromen uit de Maatschappelijke Opvang / Beschermd Wonen.”


Wethouder Hilde de Groot in de heimachine - Geerke Vermeulen

De provincie ziet Bunnik als voorbeeld. Gedeputeerde Wonen van de provincie Utrecht Rob van Muilekom: ,,Ik ben blij dat de gemeente Bunnik haar nek uitsteekt en verantwoordelijkheid neemt voor het huisvesten van verschillende doelgroepen. Hiermee geeft de gemeente ook meteen invulling aan het opgave van het huisvesten van statushouders. Daar heb ik veel waardering voor en het is mooi om te zien dat het geld uit de Regiodeal Flexwonen hiervoor wordt ingezet. Ik hoop dat dit andere gemeenten ook weer inspiratie biedt.” 

REGIO

Ook in de gemeenten om Bunnik heen wordt gebruik gemaakt van de Regiodeal Flexwonen. In Wijk bij Duurstede ging het nog veel sneller. Daar worden de woningen al bewoond. In Houten heeft de gemeente plannen om het plaatsen van flexwoningen te combineren met de opvang van asielzoekers en het huisvesten van maatschappelijke organisaties. Dit levert veel discussie op en daarmee vertraging.

Woningcorporatie Portaal is de verhuurder van de sociale huurwoningen. Binnenkort is er meer duidelijk over de start van de verhuur. Belangstellenden kunnen hiervoor terecht op de website van Woningnet. Aannemer Plegt-Vos verwacht dat de flexwoningen voor de zomer 2024 klaar zijn voor de nieuwe bewoners. Op de website van de gemeente Bunnik staat alle informatie over dit project, zoals nieuwsbrieven, veelgestelde vragen en de planning.

Wethouder Hilde de Groot in de heimachine
Van links naar rechts: Sander Heinsman (voorzitter Raad van Bestuur Portaal), Hilde de Groot (wethouder gemeente Bunnik), Daniel Innemee (Procesmanager Rijksvastgoedbedrijf) en Rob van Muilekom (gedeputeerde wonen Provincie Utrecht).
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie